آموزش نصب نرم افزار آلتیوم دیزاینر نسخه 2022

نصب و کرک آلتیوم دیزاینر تمامی نسخه به صورت قدم به قدم

نصب آلتیوم دیزاینر بسیار ساده است. اما در نسخه های مختلف نکاتی وجود دارد که باید رعایت شود. به این دلیل که در ایران از نسخه کرک استفاده می شود باید نکاتی را رعایت کنید. نسخه های قدیمی و نسخه های جدید هر کدام به یک شیوه نصب و کرک می شوند. بهتر است بگویم تنها شیوه کرک کردن آلتیوم دیزاینر، در نسخه های جدید و قدیم متفاوت است. نصب نرم افزار آلتیوم دیزاینر در تمامی نسخه ها به یک صورت می‌باشد. با من همراه باشید تمامی نسخه ها را به شما آموزش خواهم داد.

نصب آلتیوم دیزاینر 22.0.2

آموزش نصب آلتیوم دیزاینر 2022
بعد از دانلود آلتیوم دیزاینر نسخه 2022 و اسخراج تمامی فایل ها، با فایل های شکل بالا رو به رو خواهید شد. برای نصب آلتیوم دیزاینر نسخه 22 روی گزینه Install، که همیشه لوگوی آلتیوم دیزاینر را دارد باید کلیک کنید تا مراحل نصب را برای شما نمایش دهد.
خوش آمد گویی در نصب آلتیوم دیزاینر نسخه بیست و دو

بعد از کلیک کردن روی گزینه Install یک سوالی از شما توسط ویندوز پرسیده می شود. کافی است گزینه Yes را بزنید. سپس با پنجره ای که مشاهده می‌کنید مواجه می شوید. آلتیوم دیزاینر به شما خوش آمد می‌گوید و  روی گزینه Next کلیک کنید.

توافق با آلتیوم دیزاینر در نسخه 22
در این قسمت باید با آلتیوم دیزاینر توافق کنید و روی گزینه I accept the agreement کلیک کنید تا داخل مربع کناری این گزینه یک تیک نمایان شود و بعد از انتخاب این گزینه اجازه ورود به مرحله بعد نصب آلتیوم دیزاینر را می گیرد.
نصب و آپدیت آلتیوم دیزاینر نسخه 2022
در نسخه 21 به بعد این امکان را دارید آلتیوم دیزاینر را روی نسخه های قدیمی خود نصب کنید. این مزیت به شما کمک می کند هر بار آلتیوم دیزاینر را کرک نکنید و دیگر نیاز به لایسنس جدید نیست و روی نسخه قبلی نصب می شود.
برای آپدیت روی نسخه های قبلی باید روی گزینه Update existing version کلیک کنید. سپس برای شما تمام نسخه هایی که نصب کرده اید را نمایان می کند و میتوانید تعیین کنید روی کدام نسخه آپدیت شود. اگر قصد آپدیت روی نسخه قبلی را ندارید باید روی گزینه New installation کلیک کنید. هنگامی که می خواهید جداگانه نصب کنید، لطفا ادامه آموزش را دنبال کنید و مانند نسخه 20.2.6 نصب کنید.

نصب آلتیوم دیزاینر 20.2.6

قبل از هر کاری باید آلتیوم دیزاینر را دانلود کرده باشید سپس بعد از دانلود آلتیوم دیزاینر فایل ها را استخراج نمایید و به فایل اصلی نصب آلتیوم دیزاینر که اصولا با فرمت Exe. است کلیک کنید.
نصب آلتیوم دیزاینر نسخه 2020
مرحله مقدماتی: بعد از استخراج اولین مرحله وارد فایل های نصبی شوید و روی گزینه AltiumDesigner20Setup کلیک کنید. بعد از کلیک کردن، یک گزینه به صورت پاپ آپ برای شما ظاهر می شود که باید روی گزینه Yes کلیک بکنید.
مرحله اول نصب آلتیوم دیزاینر
مرحله اول: اینجا با کمال احترام به شما خوشامدگویی کرده است و نیاز است شما Next را بزنید تا به مابقی مراحل نصب نرم افزار آلتیوم دیزاینر بپردازیم.
 مرحله دوم نصب آلتیوم دیزاینر نسخه 2020
مرحله دوم: در این مرحله کادر زرد رنگ را لطفا همیشه انگلیسی انتخاب کنید. در کادر سبز رنگ از نیاز است تا قوانین نرم افزار را بپذیرید. بنابراین باید تیک کادر سبز را فعال کنید در غیر اینصورت به شما اجازه ادامه مراحل را نمی دهد. بعد از فعال کردن کادر سبز رنگ، کادر قرمز رنگ برای شما روشن می شود و می توانید Next را بزنید تا مراحل را باهم ادامه دهیم.
اضافه کردن قابلیت ها به آلتیوم دیزاینر در زمان نصب و کرک
مرحله سوم: داخل کادر زرد رنگ تمامی گزینه ها را فعال کنید حتی + کنارشون را بزنید و کامل تمامی تیک ها را فعال کنید، امکانات بیشتری به شما می دهد. حالا مجدد روی گزینه Next کلیک کنید.
انتخاب مسیر نصب آلتیوم دیزاینر در نسخه 2020
مرحله چهارم: دقت کنید اگر قبلا آلتیوم دیزاینر در همین نسخه نصب داشته باشید در این مرحله ارور می دهد و باید یک مسیر دیگر را انتخاب کنید. اگر اولین بار است که نصب می کنید، با پیغام بالا رو به رو می شوید و کافی است Next را بزنید.
کرک آلتیوم دیزاینر به صورت کامل
مرحله پنجم: اینجا میخواهد وقت شما رو بگیرد؛ گوش ندهید! و Next را بزنید.
طی کردن مراحل نصب آلتیوم دیزاینر در سیستم
مرحله ششم: صبر کنید تا مراحل نصب کاملا تمام شود.
کامل شدن Install آلتیوم دیزاینر روی کامپیوتر و لب تاب
مرحله هفتم: تیک کادر سبز رنگ را بردارید زیرا نیاز داریم که قبل از باز کردن آلتیوم، مراحل کرک کردن آلتیوم دیزاینر را یاد بگیرید و کرک کنید. سپس وارد آلتیوم دیزاینر شوید. اگر احیانا نرم افزار شما الان باز است لطفا نرم افزار را ببندید تا اول مراحل کرک را انجام دهید.

کرک نرم افزار آلتیوم دیزاینر 20.2.6

برای نصب آلتیوم دیزاینر نیاز داریم که یک فایل از فایل هایی که دانلود کرده ایم را در محل نصب نرم افزار آلتیوم دیزاینر کپی یا Replace کنیم. از نرم افزار خارج شوید و نباید آلتیوم دیزاینر باز باشد.

پوشه !!AD20 Unis Licenses

آموزش کرک کردن و لایسنس گذاری آلتیوم
مرحله اول: داخل فایل هایی که دانلود کرده اید پوشه ای به اسم !!AD20 Unis Licenses وجود دارد. وارد این پوشه شوید و یک فایل به اسم shfolder.dll باید در این پوشه وجود داشته باشد. روی این فایل کلیک راست کنید و Copy را بزنید تا این فایل کپی شود.
مرحله دوم: در زمان نصب آلتیوم دیزاینر، یک مسیری را برای نصب انتخاب کردید. حال باید به آن مسیر بروید که برای پیش فرض آلتیوم دیزاینر C:\Program Files\Altium\AD20 می باشد. وقتی به این مسیر می روید باید فایلی که در مرحله بالا کپی کردید را اینجا الصاق ( پیست / Paste ) کنید که این کار را با CTRL+V می توانید انجام دهید.
اگر برای شما یک گزینه به صورت پاپ آپ آمد شما باید روی Replace کلیک کنید و Replace به معنی جایگزین کردن می باشد. حالا آلتیوم دیزاینر کرک شده است؛ اما باید داخل خود نرم افزار، لایسنس را هم وارد کنیم تا برنامه راه اندازی شود.
محل وارد کردن لایسنس آلتیوم دیزاینر
مرحله سوم: در آلتیوم دیزاینر نیاز است به صفحه ای که بالا گذاشتم بروید که پیش فرض اولین بار که وارد آلتیوم دیزاینر می شوید این صفحه ظاهر می شود. اما اگر این صفحه ظاهر نشد، می توانید از طریق تصویر زیر به این صفحه بروید.
پنل مربوط به تنظیمات آلتیوم دیزینر جهت راه اندازی
از گوشه سمت راست بالا روی گزینه Not Signed In کلیک کنید. توجه داشته باشید که اگر وارد اکانت خودتان شده باشید این بخش اسم شما را نمایش می دهد. سپس روی Licenses کلیک کنید. پنل لایسنس باز می شود. در ادامه با من همراه باشید که لایسنس را وارد کنیم.
نحوه وارد کردن لایسنس در آلتیوم دیزاینر
مرحله چهارم: حالا روی گزینه سبز رنگ Add Standalone license File کلیک کنید و حالا به مسیر !!AD20 Unis Licenses\Licenses بروید. داخل فایل هایی که دانلود کرده اید مشاهده کنید این پوشه ها هستند. داخل پوشه Licenses چندین لایسنس وجود دارد. روی یکی از لایسنس ها کلیک بفرمایید و به راحتی به نرم افزار اضافه می شود و حالا آلتیوم دیزاینر آماده کار می باشد.
لایسنس وارد شده در آلتیوم دیزاینر 2020
آلتیوم دیزاینر با موفقیت کرک شد. حال می توانید از نرم افزار استفاده کنید.


نصب آلتیوم دیزاینر 16.0.5

تمامی مراحل نصب مانند روش قبل می باشد. اما لازم است که نسبت به دانلود نرم افزار آلتیوم دیزاینر نسخه 16.0.5 اقدام کنید. دقت داشته باشید این نسخه ها کاملا بر روی ده‌ها سیستم نصب شده اند و بعد از فیدبک های گرفته شده در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. هر چند بخش نصب کاملا تکراری می باشد اما در ادامه نسخه 16.0.5 را نیز با هم نصب خواهیم کرد.
مرحله اول نصب آلتیوم دیزاینر 2016
مرحله مقدماتی: بعد از استخراج اولین مرحله وارد فایل های نصبی شوید و روی گزینه AltiumDesigner16Setup کلیک کنید. بعد از کلیک کردن، یک گزینه به صورت پاپ آپ برای شما ظاهر می شود که باید روی گزینه Yes کلیک کنید.
خوش آمد گویی آلتیوم 16.0.5 در زمان نصب
مرحله اول نصب آلتیوم دیزاینر: اینجا با کمال احترام به شما خوشامدگویی کرده است و نیاز است Next را بزنید تا به مابقی مراحل نصب نرم افزار آلتیوم دیزاینر بپردازیم.
مرحله دوم: در این مرحله زبان انگلیسی را انتخاب کنید. قوانین آلتیوم دیزاینر را در این مرحله باید تایید کنید در غیر اینصورت به شما اجازه ادامه مراحل را نمی دهد. بعد از تایید کردن، دکمه Next برای شما روشن می‌شود و می توانید Next را بزنید.
مرحله چهارم نصب آلتیوم دیزاینر 16
مرحله سوم: داخل کادر سبز رنگ تمامی گزینه ها را فعال کنید حتی + کنارشون را بزنید و تمامی تیک ها را فعال کنید، امکانات بیشتری به شما می دهد. حالا دوباره روی گزینه Next کلیک کنید.
مرحله پنجم نصب آلتیوم 2016
مرحله چهارم: دقت کنید اگر قبلا آلتیوم دیزاینر در همین نسخه نصب داشته باشید در این مرحله ارور می دهد و باید یک مسیر دیگر را انتخاب کنید. اگر اولین بار است که نصب می کنید، با پیغام بالا رو به رو می شوید و کافیست Next را بزنید.
آماده شدن آلتیوم 2016 برای مراحل نصب
مرحله پنجم: اینجا میخواهد وقت شما رو بگیرد. گوش ندهید! و Next را بزنید.
طی کردن مراحل نصب آلتیوم 2016 در سیستم
مرحله ششم: صبر کنید تا مراحل نصب کاملا تمام شود.
کامل شدن نصب آلتیوم 16.0.5 روی کامپیوتر
مرحله هفتم: تیک کادر سبز رنگ را بردارید؛ چون نیاز داریم که قبل از باز کردن نرم افزار، مراحل کرک کردن آلتیوم دیزاینر را یاد بگیرید و کرک کنید و بعد وارد آلیتوم دیزاینر شوید. اگر احیانا نرم افزار شما الان باز است لطفا نرم افزار را ببندید و بیایید مراحل کرک را اول انجام دهید.

کرک نرم افزار آلتیوم دیزاینر 16.0.5

برای کرک نرم افزار نیاز داریم که یک فایل از فایل هایی که دانلود کرده ایم را در محل نصب آلتیوم دیزاینر کپی یا Replace کنیم. با من همراه باشید. از نرم افزار خارج شوید و نباید آلتیوم دیزاینر باز باشد.
آموزش لایسنس گذاری آلتیوم 2016 ، 16.0.5
مرحله اول نصب نرم افزار آلتیوم دیزاینر: در فایل هایی که دانلود کرده اید فایلی به اسم Extensions وجود دارد. روی این فایل کلیک راست کنید و Copy را بزنید تا این فایل کپی شود.
مرحله دوم: در زمان نصب آلتیوم دیزاینر برای نصب نرم افزار یک مسیری را انتخاب کردید. حالا باید به آن مسیر بروید که برای من و پیش فرض آلتیوم دیزاینر C:\Program Files\Altium\AD16 می باشد.
ورود به فایل های نصبی آلتیوم دیزاینر 16.0.5
اگر روی دسکتاپ شما آیکون آلتیوم دیزاینر نسخه 16.0.5 آمده است می توانید روی آیکون کلیک راست کنید و روی Open file location کلیک کنید. سپس شما را به مسیری می برد که نرم افزار را در آن مسیر نصب کرده اید.
محل فایل های نصب شده آلتیوم 2016
و وقتی به این مسیر می روید، باید فایلی که در مرحله بالا کپی کردید را اینجا الصاق ( پیست / Paste ) کنید که این کار را با CTRL+V می توانید انجام دهید.
اگر برای شما یک گزینه به صورت پاپ آپ ظاهر شد، باید روی Replace کلیک کنید. Replace به معنی جایگزین کردن می باشد. حالا آلتیوم دیزاینر کرک شده است اما باید داخل خود نرم افزار لایسنس را هم وارد کنیم تا برنامه راه اندازی شود.
نحوه وارد کردن لایسنس در آلتیوم 16.0.5
مرحله سوم : در آلتیوم دیزاینر نیاز است به صفحه ای که بالا گذاشتم بروید که پیش فرض اولین بار که وارد آلتیوم دیزاینر می شوید این صفحه می آید. اما اگر این صفحه نبود می توانید از سمت چپ بالا روی آیکون آلتیوم دیزاینر کلیک کنید و Licenses را بزنید تا این پنجره برای شما باز شود. خب حالا روی گزینه Add Standalone license File کلیک کنید.
انتخاب لایسنس برای آلتیوم دیزاینر 2016
مرحله چهارم: حالا به مسیر Altium.Designer.16.0.5\Licenses بروید. داخل فایل هایی که دانلود کرده اید را مشاهده کنید. این پوشه ها وجود دارند. درون پوشه Licenses چندین لایسنس وجود دارد. روی یکی از لایسس ها کلیک بفرمایید و به راحتی به نرم افزار اضافه می شود و حالا آلتیوم دیزاینر آماده کار می باشد.
لایسنس وارد شده در آلتیوم دیزاینر 2016 نسخه 16.0.5
نصب نرم افزار آلتیوم دیزاینر با موفقیت به پایان رسید و حالا میتوانید از نرم افزار آلتیوم دیزاینر استفاده کنید.

سوالات متداول
آلتیوم دیزاینر برای 32 و 64 بیت متفاوت است؟
خیر. بر روی هر دو سیستم یک نسخه نصب می شود؛ 32 و 64 بیت تفاوتی ندارد.
نصب آلتیوم دیزاینر به چه صورت است؟
همراه با دانلود آلتیوم دیزاینر آموزش نصب و کرک تمامی نسخه های آلتیوم دیزاینر قرار داده شده است. می توانید از سایت پی سی بی لرن آموزش نصب آلتیوم دیزاینر را مشاهده کنید.

3.7/5 - (6 امتیاز)
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.